Kezdő búvároknak

Az első kérdés, hogy megtudd, tetszik e neked a búvárkodás?

A legegyszerűbb ennek a kiderítésére, ha  jelentkezel egy próbamerülésre . Próbamerülésre való kijelentkezéskor kell adnod a méreteidet.: Testsúly, magasság, lábméret. A próbamerülés egy uszodai gyakorlómerülés, ahol egy profi búvárvezetővel merülsz. A próbamerülésen megtanulod, hogyan kell használni az uszonyt, maszkot, légzőcsövet, valamint, hogy hogyan kell összeszerelni egy légzőkészülékes felszerelést. továbbá kipróbáljuk a légzőkészülék használatát a víz alatt a helyes uszonyozási technikákat alkalmazva.

Ha megtetszett a búvárkodás, és elhatároztad, hogy szeretnél te is búvár lenni, nincs más teendő, mint megvásárolni az Open Water Diver tananyag csomagot. A tananyag csomag tartalmaz számodra egy SSI Open Water Diver digitális tankönyvet, melyet az SSI weboldalán bejelentkezve, vagy az SSI alkalmazásban tudsz elolvasni. A tananyagban megjelent tudáspróbákat is hasonlóképpen tudod kitölteni. Ha a tananyag elsajátításában nehézségbe ütközöl, nyugodtan keress minket telefonon, interneten vagy személyesen és szívesen segitetünk átlendülni a kérdéses témakörökben. Hogy miről fogsz olvasni az SSI Open Water Diver digitális tankönyvben azt a tananyag csomag leírásában találod meg.

Próbamerülés

Próbamerülésre jelentkezni illetve időpontot foglalni ezen a számon tudsz:

Regisztrálni az SSI nemzetközi rendszerbe itt tudsz:

Egy másik fontos dolog, hogy legyen egy orvosi jóváhagyásod, hogy hobbi búvárként merülhess. Nem kell atlétának lenned, de a légzőszervi és keringési rendszered nem árt ha renben van.

 

A következő lépés a merülés. Ahhoz, hogy búvárrá válj merülni kell. Az első pár alkalommal uszodai merüléseken kell részt vegyél, ahol elsajátítod a szükséges készségeket. 

Mivel az SSI nemzetközi búvár rendszernél teljesítmény követelmények vannak, ezért a minimum gyakorlómerülések száma van meghatározva. Amit még el kell dönteni, hogy mivé válljál, mire minősülj. Alapjába véve több dolog közül is választhatsz

Tananyag

Itt tudod megvásárolni a tananyag csomagot. A gombot megnyomva, átirányítunk a webshopba, ahol megrendelheted a tananyag csomagot.

Amit a legtöbben választanak, az az SSI Open Water Diver, más néven OWD minősítés. Ez egy teljes értékű nyíltvizi búvár minősítés. Ahhoz, hogy megszerezd a minősítést, a próbamerülésen kívűl legalább további 3 uszodai gyakorló merülésen kell részt venned (összesen 4 alaklom), illetve 2 nyílt vizi gyakorlónapon minimum 4 légzőkészülékes merülést kell végrehajtani. Ezen kívül számot kell adnod Elméleti tudásodból egy írásos teszt formájában egy SSI hivatásos vezető elött.

SSI Open Water Diver
  • Egy másik legalább Open Water Diver-el,
  • hasonló körülmények között, mint ahol már tapasztalatot szerzett,

  • maximum 18 méterre merülhet.

Ha sürget az idő, esetleg vannak olyan készségek mellyek elsajátítása több időt vesz igénybe vagy anyagilag sok lenne a teljes SSI Open Water Diver minősítés megszerzése és mindenképp le szeretnéd zárni a minősülés folyamatát (persze lehet frissíteni késöbb), akkor ésszerű választás az SSI Scuba Diver minősítés. Ahhoz, hogy  SSI Scuba Diver lehess, a próbamerülésen kívűl legalább egy további uszodai gyakorló merülésen kell részt venned, illetve egy nyílt vizi gyakorlónapon minimum 2 légzőkészülékes merülést kell végrehajtani.

SSI Scuba Diver
  • Egy hivatásos búvárral,

  • maximum 12 méteres mélységig merülhet.

És végül ami még ésszerű döntés lehet az SSI Refferal Diver minősítés. Ezt az opciót akkor érdemes választani, amikor már elsajátítottad mind az elméleti mind az uszodai készségeket és már csak a nyíltvizi merülések vannak hátra. Amennyiben úgy döntessz, hogy a nyíltvízi merüléseket egy másik SSI Dive centerben szeretnéd elvégezni, mert pl. a nyaralásod helyén pont van egy SSI búvárközpont, akkor kérheted az SSI Refferal Diver minősítést mellyel 6 hónapon belül a világ bármely SSI Dive Centerében, végrehajtva az SSI Open Water Diver minősüléshez szükséges  minimum 4 nyílt vizi merülést, minősülhetsz.

SSI Referral Diver
  • Az összes elméleti teljesítménykövetelménynek eleget tett,
  • az összes védett vizi teljesítménykövetelménynek eleget tett.

Miután megszerezted az SSI Open Water Diver Minősítést, még nincs vége a világnak. Sőt, a kaland itt kezdődik. A továbbiakban merülési tapasztalatot kell gyűjteni. Érdemes uszodai és nyíltvizi gyakorlómerűléseken is részt venni. Sőt előfordulhat, hogy olyan Expedíciókra is érdemes bejelentkezni, ahova a minősítésed engedi a jelentkezést. És az Expedíciókon is lehet ám további készségekre szert tenni. A legtöbb búvár az SSI Open Water Diver  minősítés után az SSI Advanced Adventure – haladó programon vesz részt. Ahhoz, hogy SSI Advanced Adventure búvárrá válj, be kell szerezned egy SSI Advanced Adventure tananygcsomagot és egy hivatásos vezetővel kell 5 különböző merülési formán részt venned. Ilyen pl.: az éjszakai merülés vagy a roncs merülés vagy a áramlat merülés, és még sorolhatnám. Ezzekkel a merüléstipusokkal hatalmas tapasztalatot szerezhetsz.

Továbblépés

Az Open Water Diver minősítés után, az egyik legcélszerűbb lépés az SSI Advanced Adventurré vállás

És végül itt jegyezném meg, hogy érdemes odafigyelni az egyensúlyra. Az sem jó ha csak tanul az ember és nem élvezi ki a merülések adta élményeket, és legalább annyira gond, ha csak merülünk és nem fejlődünk esetleg rossz készségeket mélyítünk el, Érdemes odafigyelni a gyakorlómerülések alkalmával a hivatásos vezetők tanácsaira. Előfordulhat, hogy nem sikerül valmi elsőre, de ne feledd ott vagyunk és segítünk.

Ha már megszerezted az SSI Open Water Diver és SSI Advanced Adventure minősítést, már nem számítasz kezdőnek. Kattints a tapasztalt búvár menüre.

„Célunk, hogy búváraink ne csak búvárkártyákat birtokoljanak, hanem megfelelő és felelősségteljes   búvárok legyenek!”